بعضا در هنگام اشتراک گذاشتن فایل ها یا پرینترها بین ویندوز 7 و 10 این ارور مشاهده شده است. در بیشتر موارد میزبان دارای سیستم عامل ویندوز 7 و مهمان یا سرویس گیرنده ویندوز 10 میباشد. چند روش برای رفع این ارور وجود دارد که به توضیح آن می پردازیم. لازم بذکر است روش های زیر را در صورتی اعمال کنید که راه حل های مرسوم مانند بررسی پرمیشن، غیر فعال بودن ipv6 و … بی نتیجه بوده است.

1. غیرفعال کردن SMB

برای این منظور وارد رجیستری شده و در مسیر زیر

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters

بدنبال کلید AuditSmb1Access میگردیم در صورت عدم وجود میتوان آن را با مشخصات زیر ایجاد کرد( در صورت وجود کلید فقط کافیسات مقدار ان را 0 قرار دهیم)

برای ایجاد این کلید روی بخش خالی رجیستری کلیک راست و یک کلید از نوع DWORD (32-bit) Value و با نام AuditSmb1Access ایجاد میکنیم(مقدار ان را 0 قرار دهید)

 

بعد از اعمال تغییرات سیستم را ریستارت و نتیجه را بررسی کنید.

2. فعال کردن SMB 1.0

بر خلاف حالت قبل اینبار میخایم این قابلیت را فعال نماییم( لازم بذکر است که SMB 1.0 نسخه منسوخ شدهخ میباشد که بیشتر سیستم عامل های قدیمی هنوز از آن استفاده میکنند. برای فعال سازی از منوی RUN دستور زیر را تایپ کرده و وارد Windows feature میشویم

optionalfeatures

و مانند تصویر زیر این قابلیت را فعال میکنیم.


بعد از اعمال تغییرات سیستم را ریستارت و نتیجه را بررسی کنید.

3. فعال کردن Enable insecure guest logons

همچنین در صورت عدم پاسخ راهکارهای فوق میتوانید در مسیر گروپ پالیسی زیر

Local Computer Policy>Computer Configuration>Administrative Templates>Network>Lanman Workstation>Enable insecure guest logons

Enable insecure guest logons را فعال نمایید.

www.khandestani.ir